Sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon günümüzün en gelişmiş kalıcı kıl yok etme yöntemidir. Tıpta 40 yılı aşkın süredir göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda kullanılan lazer, epilasyon alanında da 10 yıldır güvenle kullanılmaktadır. Amerikan FDA onaylı cihazlar Avrupa, Amerika, dünyanın diğer ülkelerinde ve Yüzyıl Lazer de kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır ?

Epilasyon bir kıl dökme yöntemi değil, kılların kalıcı olarak yok edilmesi amacıyla kökün yakılarak işlevsiz hale getirilmesidir. Cilde yapılan lazer atışları, koyu renkli kıl tarafından emilerek köke ulaşır. Yüksek güçlü lazerler kökü ve kökü besleyen kılcal damarları kurutarak yeniden kıl oluşmasını engeller.

Lazer Epilasyon Güvenilir midir ? İz Kalır mı ?

Yüzyıl Lazer de kullanılan lazer epilasyon cihazları Amerikan FDA tarafından onaylı ve şuan dünyada bu alandaki en iyiler olarak kabul edilen cihazlardır. Deiyonize özelliği ile çevre dokulara zarar vermez. Üstün soğutma sistemi ile atış yapılacak bölgeye önce soğuk hava üfleyerek yanma riskini en aza indirir. Uzman kişilerin ellerinde son derece güveni ve etkili bir teknolojidir.

Lazer Epilasyon neden çok seans gerektiriyor ?

İnsan vücudundaki kıllar, farklı evrelerde büyür. Bu evelerden sadece anajen evrede kıl kökü tam olarak yakılabilmektedir. İnsan vücudundaki kılların sadece %20 si aynı anda bu evrede bulunur ve bu evrede bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabilmektedir. Yani bir seansta %20 azalma sağlanabilmekte. Diğer senasın gerçekleşebilmesi için kılların, vücudun farklı bölgelerine göre 21 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşması ve işlemin tekrarlanması gerekmektedir. (bizde bu mantıktan yola çıkarak size daha uygun paket programlar hazırlıyoruz.)

Kaç Seansta Biter ?

Bitme süresi kişiden kişiye değişebildiği gibi, bir kişinin farklı bölgelerinde de seans sayısı değişebilmektedir. Açık tenli koyu renkli kılı olan kişilerde daha hızlı sonuç alınırken, koyu tenli kişilerde uygulama daha uzun sürebilmektedir. Vücut için ortalama 6-8 seans yeterli olurken bu sayı yüz bölgesi için 10-12 seansa çıkabilmektedir. Seans sayısını en çok etkileyen faktör kişilerde var olabilecek hormonsal bozukluktur. Bu tip sorunu olan kişilerde öncelikle hormonsal sorunların tedavi edilmesi gerekmektedir.

Bir Seans ne kadar sürer? Acı hissedilir mi ?

Seans süresi bölgeye göre değişir. Örneğin dudak üstü 2-4 dakika sürerken, tüm bacak 60 dakika sürebilir. Alexandrite lazer’in soğutma teknolojisi atış öncesi soğuk hava üfleyerek acı hissini minimum seviyeye indirir. Lazer atışı esnasında cildinize plastik bir top çarpıyormuş gibi hissedersiniz.

Lazer Epilasyon sonrası ne yapılmalıdır.

Seans sonrasında, uygulama yapılan bölgede geçici kızarıklık olacaktır. Bu son derece normal bir durumdur. Seans sonrası; 24 saat boyunca sıcak buhardan uzak durulmalı, 3 gün boyunca direk güneş ışığına maruz kalmamalı, yüksek faktörlü (50) güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon ciltte leke yapmaz. Ancak yüksek güneş ışığından yeterli korunma sağlanmaz ise hassaslaşan bölgede iz oluşabilir.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı ?

Yüz bölgesi gibi direkt güneş ışığına sürekli maruz kalacak bölgeler dışında yazın da lazer epilasyon güvenle yapılabilir. Özellikle kadınlarda kol bacak gibi bölgelerde yapılan uygulama sonrasında 3 gün boyunca güneşten korunmalı, sonrasında da yüksek faktörlü (50) güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon Seansına Gelirken Neler Yapılmalı?

Lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kıllar uygulamaya gelmeden 2 gün önce jilet ile tıraş edilerek kısaltılmalı. Kesinlikle ağda, cımbız yada epilasyon cihazları ile bu kıllar alınmamalıdır. Yüksek miktarda beta karoten içeren yiyeceklerden ve vitaminlerden uzak durulmalıdır. Uygulama öncesinde kesinlikle solaryuma girilmemelidir.

Lazer Epilasyon hangi durumlarda Yapılmaz.

Beyaz kıllar, lazer cihazı tarafından görülmemektedir. Beyaz kıllar için en uygun yöntem iğneli epilasyondur. Ayrıca yeni bronzlaşmış tende on gün süre ile lazer epilasyon yapılması uygun değildir. Bununla birlikte ciltte morarma, kızarıklık, yara, ışığa duyarlılığı olan cilt hastalığı var ise bu bölgelere lazer epilasyon yapılmaz.

Lazer Epilasyon Fiyatları, Ucuza Lazer Epilasyon yapılabilir mi ? Ipl sonuç verir mi ?

Özellikle son dönemlerde tüm şehirlerde güzellik salonlarında düşük fiyatlarla lazer epilasyon adı altında işlem yapıldığını görmekteyiz. Bu salonlarda kullanılan düşük güçlü IPL cihazları tüyleri sadece dökmektedir. IPL kıllarınızı yakabilir ancak kıl kökünü yakmadığı için kıllarınızda bir azalma olmayacaktır. Bu şekilde 6-8 seans işlem yaptırmış bir çok kişi kılları dökülmediği için merkezimize başvurmuşlardır. Kullandığımız Alexandrite lazer, dünyada epilasyon konusunda en iyi olarak kabul edilen cihazlardır.

ALEXANDRİTE'NİN Farkı nedir ?

Alexandrite çok güçlü ve etkin bir lazerdir. Bu sebeple doktor kontrolünde ve sertifikalı uzmanlar tarafından kullanılması gerekmektedir. Yasal mevzuatta güzellik salonlarına bu cihazı kullanma yetkisi verilmemiş, Akademi Lazer gibi hastane bünyesindeki lazer epilasyon merkezlerinde kullanımı uygun görülmüştür. Bu konuya lütfen dikkat ediniz. Çünkü bu cihazı kullanma yetkileri olmayan merkezler; yanlış uygulama sonucu cildinizde leke kalması gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilirler ve bu uygulama için hiçbir sorumluluk alamazlar. Alexandrite lazer üzerinde güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde basınçlı soğuk bir hava, lazer atışı yapılan cilt bölgesini soğutur. Soğutma; işlem sırasında acı duymamanızı sağladığı için yüksek enerji ile kıl köklerinizi yakarak en etkili sonucun alınmasını sağlar. Bu başarının önemli bir parçasıdır.

Tam çözüm farklı Lazerler kullanıyoruz.

Alexandrite’ı bu kadar övdükten sonra neden ikinci bir lazer tipi olan Nd-YAG lazer kullandığımızı merak edebilirsiniz. Nd-YAG lazeri tüm uygulamalarda tercih etmememize rağmen bazı durumlarda daha etkili olduğu yerler bulunmaktadır. Alexandrite 755 nm gibi bir dalga boyuna sahipken Nd-YAG lazer 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Bu bize özellikle farklı derinliklerdeki kıl köklerine de ulaşma şansı veriyor. Ayrıca koyu tenli kişilerdeki ince yüz tüyleri gibi bazı özel durumlarda Nd-YAG lazerin çok daha etkili olduğu alanlar mevcut. Üyelerimizin sonuca ulaşması için farklı alternatifler kullanmaktayız. Beyaz gri ve kızıl kıllarda lazerle sonuç almak zordur. Bu durumlarda ise elektroliz epilasyon yani iğneli epilasyon kullanmaktayız. Sonuç olarak size en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.

Lazer Epilasyon Fiyat politikaları nedir?

Kadın ve erkekler için epilasyon yapılacak bölgeler farklıdır. Epilasyon yapılacak bölgelerinizi tablolardan belirleyebilir ve bütçenize uygun ödeme alternatiflerinden yararlanabilirsiniz. Yüzyıl Lazer'in lazer epilasyonda farklı ödeme ve fiyatları mevcuttur. Bölge bazlı olarak süreli özel uygulama paketleri alınacağı gibi, her seansta ödeme yapılabilmektedir. Süreli özel uygulama paketlerimiz her seansta ödeme seçeneğine göre daha avantajlıdır.