Elektroliz (iğneli) epilasyon

Elektroliz (iğneli) Epilasyon

İğneli epilasyon yönteminde çok ince bir iğne ile kıl etrafındaki gözenekten girilerek kıl köküne direk elektrik akımı verilerek kıl folükülünün tahrip edilmesi işlemidir. Bu yöntem uzman kişi tarafından uygulandığında başarı oranı çok yüksektir. Lazer epilasyon cihazları genellikle koyu remki melanin yönünden zengin kıllarda etkilidirler.

Lazer epilasyonun etkili olmadığı açık renkli beyaz, sarı, gri ve kızıl renkli kıllarda iğneli epilasyon yöntemi devreye girer. Kullanılan iğneler genelde altın kaplamadır. Altın çok iyi bir iletken olduğu için başarı yüzdesini arttırır. Bu iğneler kişiye özel iğnelerdir. Bir defa satın alınır ve sonraki seanslarda da aynı iğne kullanılır. İşinizi garantiye almak babında iğnenizi yanınıza alabilirsiniz. İşlem sonunda ciltte kabuklanma ve kızarıklık oluşabilir.

Yine lazer epilasyonda olduğu gibi bölgeyi güneşten korumakta fayda vardır. Merkezimizde kalıcı bir epilasyon için elektroliz yöntemi diğer lazer epilasyon cihazlarıyla kombine bir şekilde kullanuılmaktadır.