Sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi Kaç Seans Gereklidir ?

Ekim yapılacak bölgenin genişliğine göre seans sayısı üçe kadar çıkabilir. Genellikle saç ekimi operasyonları tek seansta sonuçlanır. Daha sık ve daha gür bir saç için önerilen seans sayısı ikidir.

Saç Ekimi İçin Göğüs Bölgesinden Yada Başka Bir Bölgeden Kıl Alınabilir mi ?

Saç ekimi için uygun olan donör bölge iki kulak arasındaki saçlı deridir. Günümüzde mikro motor mahareti ile vücudun diğer bölgelerinden de kıl alınabilmektedir. İki kulak arası dışında kalan bölgelerden alınan kılların dökülme olasılığı yüksek olduğundan çok tercih edilmemektedir.

Şeker Hastasıyım Saç Ekimi Sağlığımı Kötü Yönde Etkiler mi ?

Sağlığınıza kötü yönde hiçbir etkisi olmaz. Sadece iyileşme süreniz ve saçlarınızın uzama süresi gecikir. Normal kişilerde 3 ay iken, diabet hastalarında bu süre 4 aya kadar uzayabilmektedir.

Diyabet hastalarında açlık kan şekeri 100 mg/dl altında olanlarda saç ekimi uygundur. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşılabilinir. (Enfeksiyon riski gibi)

Sakal ve Bıyık Bölgesini yoğunlaştırabilir miyim ?

Sakal ve bıyık bölgesinde seyreklik cm²de 30 telin altına düştüğü durumlarda sakal ve bıyık ekimi yapılabilmektedir. Bu operasyonda da yine her iki kulak arasındaki ense bölgeden saç kökleri alınarak ekim işlemi gerçekleşmektedir.

Saç Ekimi Operasyonunun Sonuçları Kalıcımıdır ?

Saç ekimi operasyonu kalıcı tek çözüm yoludur. Ekilen saçlar büyür ve ömür boyu uzamaya devam eder. Çünkü donör bölgesinden alınan saçlar ömür boyu kalıcı saçlardır. Doktorun tavsiyelerine uyulduğu sürece ekilen saçların yaklaşık olarak %95' i yeniden çıkar.

Saç Ekiminden Sonra Saçlarım Ne kadar Süre Sonra Uzar ?

Saçlar ekildikten 2 ay sonra çıkmaya başlar ve 10- 12 ay içerisinde saçların tamamı çıkmış olur ve bu saçlar artık ömür boyu uzamaya devam eder. Saç ekimi operasyonundan sonra ilk değerlendirmeyi 6 ay sonra yapmak gerekir.

Saç Ekimi Fiyatları Nedir ?

Saç ekim fiyatından önce en doğal ve en etkili saç ekimi sonucunu elde edebileceğiniz merkezi veya merkezleri belirledikten sonra, saç ekim fiyatı daha uygun olanı seçebilirsiniz. İnternet üzerinden sağlık konusunda fiyat belirlemek yasak olduğundan lütfen iletişim bölümümüzdeki formu doldurup mesaj bölümüne fiyat bilgisi notunu ekleyerek bize yollayınız. Uzmanlarımız en kısa zamanda size döneceklerdir.

Çalışıyorum Saç Ektirmek İçin Kaç Gün İzin Almam Gerekiyor ?

Saç ekimi operasyonu sonrası normal hayatınızı bir gün dinlendikten sonra yeniden dönebilirsiniz. Eğer durumunuzu arkadaşlarınızın görmesini istemiyorsanız. En azından bir 5 gün izin almanız sizin için iyi olacaktır.

Kaç Saç Teline İhtiyacım Var ?

Muayenemiz sırasında yapılacak olan saç analiziniz sonucu saç yoğunluğunuz hesaplanarak size yeterli olacak ve ekilebilecek saç teli muayenemiz sırasında sayısı bildirilecektir.
Uyarı : Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır.