Alexandrite lazer epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

755 Nm dalga boyunda etki gösteren lazerlerdir. Işık kaynağı flash lambadır. Flash lambadan çıkan enerji optik olarak lensler yardımıyla kaydırılarak güçlü bir enerji elde edilir. Elde edilen bu enerji kıllarda bulunan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köküne ulaştırılır. Isıyla harap olan kıl kökü bir daha kıl üretmez. Bu işlemden sadece aktif durumda olan kıllar etkilenir. Soğutma sistemi çok güçlü olduğunda uygun cilt tipinde kullanıldığında cilde pek zarar vermez. Beyaz tenlerde ve koyu renkli kıllarda çok etkilidir. Türkiye dâhil olmak üzere dünyada en çok kullanılan lazer sistemidir.Alexandrite Lazer sistemleri cilt tipi 1-2-3 olan hastalarda tercih edilmelidir. Diğer cilt tiplerinde istenmeyen yan etkiler gösterebilirler.

Lazer ile nelerin tedavisi yapılabilir?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak sizi kurtarmasının yanı sıra Lazer güneş lekeleri, yaşlanma lekeleri ve çil gibi bazı kanserli olmayan cilt lezyonlarını etkili şekilde tedavi etmekte de etkili bir tedavi sunar. Aynı zamanda Kolajen Tip III’ü yeniden yapılandırdığını kanıtlayan cilt gençleştirmede, yara izi yok etmede Melazma/Kloazma tedavileri ve diskromi tedavisinde de fantastik sonuçlar ortaya koymaktadır. Çoğu vakada pigmentli lezyon tedavileri Alexandrite Lazer ile yapılmaktadır.

Vücudun hangi kısımlarında lazer kullanılabilir?

Estepoint Lazer Kliniği’nde kullanılan Alexandrite cihazları göz çevresi dışında vücudun her bölgesinde güvenle kullanılabilir. Geniş vücut kısımlarında epilasyon yaptırmak istediğinizde (bacaklar, kollar, göğüs, sırt) Alexandrite kesin hassasiyet ve uzun süreli kaliteyi bir araya getirerek lazer tedavisini hızlı ve kolay bir şekilde uygulayacaktır.

Ne kadar sürer?

Tipik olarak her seans 15 dakika sürer, ilk konsültasyonunuz ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi ve cilt ve tüy tipinizi ve size uygun tedavi rejimini belirleyeceğimizden biraz daha uzun sürebilir. Her tedavi her müşteri gibi eşsizdir. Bireysel tedaviler cilt ve tüy rengine göre değişir; cilt renginiz ne kadar açık ve tüy renginiz ne kadar koyuysa o kadar iyi sonuç alırsınız.