Saç ekimi

Saç Ekimi

Saçlı deriden doku nakli (saç ekimi) ilk defa 1940 lı yıllarda bir Japon dermatoloji uzmanı olan Dr. Okuda tarafından gerçekleştirilmiştir. Dr. Okuda 2. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybettiği için saç ekimi konusundaki bilimsel yayınları yıllar sonra keşfedilebilmiştir.

2002 yılından itibaren ise FUE denilen saçların mikro motor yardımıyla birer birer alındığı yeni bir saç ekimi metodu tanımlanmış, 2005 yılında bu yöntem için kimlerin uygun olduğu ve sınırları netleşmiştir. Bu yöntemde enseden greftler tek tek alındığı için daha sonraki dönemlerde ensede iz kalma olasılığı yok denecek kadar azdır. Greftler mikro motorla alındığı için dikiş gerekmemekte ve iyileşme süresi çok daha kısalmaktadır.

Saç ekimi sadece erkekleri ilgilendiren bir konu değildir. Günümüzde kullanılan ilaçlar alınan gıdalar ve hormonsal bozukluklardan dolayı kadınlarda da sıkça rastlanan bir durumdur. Bu sitedeki bilgiler hem saçınızın neden döküldüğü hem de dökülmeyi nasıl önleyeceğiniz konusunda size bilimsel olarak yardımcı olsun diye hazırlanmıştır. Doktorlarımız yıl boyunca yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen kongre ve sempozyumlara katılarak bilimsel açıdan ilerlemeleri takip etmekte ve bu bilgileri kliniğimizde başarıyla uygulamaktadırlar. Bilginin sürekli yenilendiği bu yüzyılda hem bilgileri yenilemek hem de sektöre katkıda bulunmak için ARGE çalışmalarına ayrıca önem göstermekteyiz.

Saç ekimi cerrahi bir işlem olduğundan mutlaka ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Kliniğimizde bu amaçla 3 adet ameliyathane bulunmaktadır. Operasyon sırasında her türlü komplikasyona müdahale edebilecek deneyimli bir ekip ve uzman doktorlar mevcuttur. Uzman kadromuzla saç sorununuzu çözmeye hazırız.