Presoterapi lenf drenaj

Presoterapi Lenf Drenaj

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selüloit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

Hamilelikte meydana gelen ödem ve dolaşım bozukluğunun giderilmesinde çok büyük etkisi olan lenf drenaj uygulaması, hamile bayanlarda bile güvenle uygulanabilmektedir. Sık seyahat eden kişilerde, basınç farklılıkları yüzünden meydana gelen kan dolaşımı bozuklukları ve vücutta toksin birikmesi gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Lenf Drenaj, diyet ve sporla verilen kilolar sonucunda vücutta oluşan sarkıntıları ve gevşemeleri sıkılaştırmak için uygulanan bir yöntemdir. Uygulama sayesinde metabolizma hızlanır, vücutta oluşan toksin atılır ve ödem dağıtılır. Dolaşım bozukluğu olan kişilerde dolaşımın sağlıklı şekilde sağlanması ve hızlanması için uygulanan başarılı bir yöntemdir. Vücutta lokal olarak biriken yağların bulunduğu bölgeleri toparlamak, dilediğiniz ölçülere ve vücut şekline ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Bölgesel zayıflama uygulamalarımız diyetisyen kontrolünde olup. Beden kitle indeksi (BKİ, kg/m2), boy ve vücut ağırlığı arasındaki oran ölçümleri yapıldıktan sonra uygulama yapılır.