Anti aging bakımı

Anti Aging Bakımı

Anti aging yaşlılığa karşı mücadele olarak tercüme edilebilir. Anti-aging uygulamalarda amaç cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak yeniden düzenlemektir.

Bilimsel çalışmalara göre yaşlanmaya neden olan iç ve dış etmenler şunlardır: serbest radikallerin ortaya çıkması, glikozilasyonun artması, hormonların azalması, sağlıksız ve hareketsiz yaşam, sigara, stres, kalitesiz yaşam, sağlıksız beslenme. Buna karşı vücudun geliştirdiği savunma mekanizmaları ise şöyledir: Apoptozis, DNA onarımı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, longevity (uzun yaşama) geninin varlığı, egzersiz, iyi ve kaliteli yaşam koşulları, diyet, sağlıklı yaşam, Anti-aging vitamin ve besin destekleridir.

Son zamanlarda kozmetik olarak yapılan bakımlarla yaşlanma etkileri azaltılmıştır. Düzenli olarak yapılan anti aging bakımları sizleri daha genç ve sağlıklı gösterir. Bu bakımlar uzun süreli bakımlar olup seansların düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Merkezimizde uzmanlarımız daha kaliteli bir yaşam için sizlere yardımcı olacaklardır.