Collegen bakımı

Collegen bakımı

Collagen (Kolajen) Cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, saçları ve tırnakları güçlendiren doğal bir Aminoasittir. Taze ve sağlıklı kolajen cildinize, vücudumuzun dış tehditlere karşı korunmasında ve genç güzel görünmemizde yardımcı olur. Ancak Kolajen bazen çok kolaylıkla zarar görür.

Bilim adamları Kolajendeki azalmanın ciltte gözle görülür kuruluk, kırışıklık ve donukluk yarattığını buldular. Yıllar geçerken, cildimiz güneşin etkisi (Foto Yaşlanma ya da Photoaging olarak tanımlanıyor) ile yaşlanıyor. Aslında cildin yaşlanmasında Foto Yaşlanmanın payı hemen hemen %90 olarak belirlenmiştir.

Cildin En Üst tabakası "Epidermis" olarak bilinir. Epidermis cildin bütünlüğünü sağlayan 3 tabakadan oluşur. Kolajen Foto Yaşlanma sonucu tükenirken, Epidermis dokusu da canlılığını kaybeder. 3 tabaka birden sarkmaya ve çatlamaya başlar ve çöker.

Bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldıracak cildinizdeki eksik kolajeni tamamlayacak olan maskeler merkezimizde uzman ekibimiz tarafından hazırlanıp uygulanmaktadır. Ayrıca günlük olarak evde kullanabileceğiniz collagen serumlarını ve kremlerini de merkezimizden temin edebilirsiniz.