Temel cilt bakımı

Temel Cilt Bakımı

Cildimiz her 30 günde bir kendini yeniler. Her gün bazal tabaka tarafından yeni hücreler üretilir. Bu yüzden cilt bakımları en az 1 ay süre ile programlanır.

Gün boyunca daha güzel bir cilt için koruma gereklidir. Cildin ana fonksiyonu korumadır. Cildimiz UV ışınlarına, nemsizliğe, ısı değişikliklerine, rüzgara ve hatta uygun olmayan cilt bakım ürünlerinin kullanımına karşı bile korunmalıdır ki yapısı güçlenebilsin. Geceleri cilt kendini onarır, bu yüzden nitelikli gece bakımı yapmak son derece önemlidir. Mikro kan dolaşımı aktif içeriklerin alınmasını ve hücresel aktiviteyi artırır. Ciltte canlı ve sağlıklı bir ifade, deri altındaki kan sirkülasyonuna bağlıdır.

Cilt bakımında en yüksek beklentileri olan bayanlar, bakım ve ürün önerisi için güzellik merkezlerini seçenlerdir. Cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cildinizin üzerinde kalıcı, koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturarak; kırışıklıkların oluşumunun önlenmesi, cildinizin daha genç ve gergin bir hal alması hedeflenmektedir. Cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 45 - 90 dakika sürmektedir.