Dolgu

Dolgu

Dolguyu üç başlık altında değerlendirebiliriz. Hiyaluronik asit biyolojik olarak parçalanabilen bir polimerdir. Kozmetik üreticiler tarafından çeşitli yoğunluklarda hazırlanan bu ürün bir uzman tarafından istenilen bölgeye ince bir iğne yardımıyla enjekte edilir. Yoğun olarak dudak çevresindeki çizgilerde ve kaş ortasında kullanılır ve yaklaşık olarak 4-24 hafta kadar etkinliği devam eder. Fiyat olarak pahalı bir uygulama olduğundan çokta tercih edilen bir uygulama olmamakla birlikte en fazla dudakların dolgunlaştırılmasında kullanılır.

Plazma jel prp uygulamasından sonra kalan plazmanın çeşitli işlemlerden geçirilerek dolgu malzemesine dönüştürülmesine denir. İşlemler sonucunda kıvam kazandırılıp jel haline getirilen plazma yine ince bir iğne yardımıyla istenilen bölgede dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Dolgu işlemi yapılmadan önce altına botoks uygulanırsa kalıcılığı daha fazla olur hiyaluronik asite göre daha az ömürlüdür. Ve kendi kanınızdan hazırlandığı için herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Vücut tarafından kolayca emilir.

Yağ enjeksiyonunda ise vücudun belirli bir bölgesinden alınan yağlar lipo kitle dolgu malzemesine dönüştürülür ve istenilen alana yine bir iğne yardımıyla enjekte edilir. Diğer uygulamalara nazaran daha uzun süre kalabilen bir uygulama olmakla birlikte yine kendi vücudunuzdan alına yağlarla hazırlandığı için yan etki olasılığı daha düşüktür.