Erkek lazer epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işleminin kadınlara yönelik bir işlem olduğunun aksini düşünen erkek sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. İlk zamanlarda yüzücüler bisikletçiler ve egzotik dansçılar tarafından istenen lazer epilasyon işlemleri günümüzde tüm erkeklerin istek listelerine girmiş durumdadır. Özellikle vücutları göz önünde bulunan erkekler kıllarından kurtulmak için lazer epilasyon işlemlerine sıkça başvurmaktadırlar.

Uzman ekibimiz ve kombine cihazlarımızla bizlerde kıllarından kurtulmak isteyen erkek hastalarımıza hastanemizde hizmet vermekteyiz.

15-16 yaşından itibaren erkekler istemedikleri kaş ortası, kaş üzeri, sakal üstü, sakal altı (boyun), ense, kulaklar, burun sırtı, kol altı, göğüs, omuzlar, sırt bölgesi, el üzeri, ayak üzeri ve kuyruk sokumundaki kıllarından uygun olan lazer cihazıyla uzman kadromuzun denetimi ve uygulamaları ile kurtulabilirler. Uzman ekibimiz uygulamanın her safhasında siz değerli hastalarımızı bilgilendirecek ve sürece katkı sağlamanızı sağlayacaklardır.

Lazer epilasyon işlemlerinde erkekler kalın ve siyah olan kaliteli kıllara sahip oldukları için kadınlara göre daha şanslıdırlar. Erkeklerde kıllar kalın ve siyah olduğu için hem başarı oranı daha yüksek hem de seans süreleri daha kısadır.

Uygulamalar 4-6 haftada bir yapılır ve bölgeye göre 6-8 seans kadar sürer. İşlemlerin başarılı olabilmesi için uzmanlarımızın talimatlarına harfiyen uyulmalı ve seanslar ertelenmeden verilen randevulara gelinmelidir. Uygulamaya gelinmeden 2 gün önce uygulama alanı jiletlenmeli ve işleme uygun hale getirilmelidir. Enfeksiyon oluşmaması için gerekli olan hijyen kurallarına uyulmalı ve uygulama öncesinden mutlaka duş alınmalıdır.

Uygulama esnasında koruyucu gözlük mutlaka kullanılmalı ve uygulama esnasında fevri hareketlerden mutlaka kaçınılmalıdır. Lazer ışınına direk çıplak gözle bakılmamalıdır.

Uygulama sonrasında leke oluşmaması için mutlaka güneş koruyucu ve nemlendirici kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında uygulama alanında hafif kızarıklıklar ve kabarmalar oluşabilir.